چراغ LED رشد گیاهان
چه رنگی برای چراغ LED رشد گیاهان نیاز دارم؟

اگر از چراغ LED رشد گیاهان استفاده می کنید و مدتی است متوجه شدید که عملکرد رشد گیاهان کمتر از حد متوسط ​​است، ممکن است رنگ چراغ هایی که استفاده کرده اید مناسب نباشد.

چراغ ها با رنگ های مختلف اثرات متفاوتی روی رشد گیاهان دارند. با توجه به این که شما تلاش خود را می کنید و چراغ LED رشد گیاهان هم فعالیت خود را انجام می دهد اما باید بدانید که برای رشد بهتر و رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز به یک رنگ خاص از LED دارید.

با آماتیس همراه باشید تا رنگی  های مناسب را با هم بررسکنیم.

رنگ های مناسب برای چراغ LED رشد گیاهان

نور آبی
چراغ های آبی با دمای رنگ کلوین از 5000K تا 6500K یا طول موج در محدوده 400-500 نانومتر برای مرحله رویشی چرخه رشد و برای شروع رشد دانه در داخل خانه مناسب است. نور آبی با این محدوده طول موج مسئول رشد برگ و تحریک تولید رنگدانه های ثانویه در برگ است که می تواند رنگ و عطر گیاه را افزایش دهد. هنگام استفاده از چراغ های LED آبی، بسیار مراقب باشید. چرا که نور آبی بیش از حد می تواند رشد گونه های خاصی از گیاهان را از بین ببرد. این چراغ ها مخصوص کاهو و سایر محصولاتی هستند که در آن رشد کوتاه و متراکم مورد نظر است. نمودار زیر نتایج یک مطالعه انجام شده توسط دولت میشیگان را نشان می دهد تا اثرات ترکیبات مختلف نور را بر روی گیاه ویستا قرمز Salvia splendens نشان دهد.

نور سبز
چراغ های سبز به طور معمول در مکان های تاریک یا در شب ها استفاده می شود، زیرا این چراغ ها باعث ایجاد فتوسنتز یا تشکیل هورمون های فتوتریدی نمی شوند. این نور برای پرورش گیاهانی مفید است که به نور کم در روز با شبهای طولانی نیاز دارند.

نور قرمز
چراغ قرمز از 2000K تا 3000K و 640-680 نانومتر متغیر هستند که برای مرحله گلدهی گیاه مهم می باشند. این محدوده نور سبب رشد ساقه و ارتفاع کلی گیاه می شود زیرا نور قرمز باعث می شود تا گیاه بدون هیچ مانعی رشد کند. نور قرمز همچنین تولید میوه و کلروفیل را موجب می شود، بنابراین می توان آنها را برای گسترش چرخه نور گیاهان بلند مدت و برعکس برای گیاهان روز کوتاه استفاده کرد.

در نهایت نور مناسب برای ال ای دی رشد گیاه، ترکیبی از طول موج های مختلف مورد نیاز گیاه است که بتواند در روند فتوسنتز گیاهان اثر مطلوبی داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چراغ رشد گیاه و قیمت و انواع آن میتوانید با ما در تماس باشید.

برای شناست انواع ال ای دی و برند های ال ای دی چراغ رشد گیاه میتوانید از مشاوره ی ما و یا از مطالب سایت استفاده کنید.

blog.1000bulbs.com