راهنمای خرید پروژکتور LED
راهنمای خرید پروژکتور LED

پروژکتور LED یکی از محصولات خوب روشنایی می باشد که کارآیی بالایی دارد. این مدل از پروژکتور در انواع smd و cob تولید می شود که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. پروژکتور ال ای دی را می توانید برای روشنایی مکان های بزرگ مانند استادیوم های ورزشی، ساختمان های بزرگ، کارخانه ها، انبارها، بیلبوردهای تبلیغاتی، سن تئاتر یا استیج اجرای کنسرت استفاده کنید.به دلیل پرطرفدار بودن این محصول، در این مطلب راهنمای خرید پروژکتور LED بیان می شود.

با مطالعه  راهنمای خرید پروژکتور LED می توانید پروژکتور مناسب با نیاز خود را انتخاب و خریداری کنید.

راهنمای خرید پروژکتور LED

توجه به روشنایی

  • هر چند که معیار خرید پروژکتور یا لامپ در گذشته، توان مصرفی بود اما نکته مهم این است که باید توجه کرد این محصولات به ازای مصرف انرژی، چقدر نور تولید می کنند. برای سنجش میزان روشنایی از واحدی به نام لومن استفاده می شود. بنابراین هرچه لومن یک لامپ بیشتر باشد، یعنی نور آن بیشتر است. پس با این توصیف در هنگام خرید پروژکتور LED، به میزان روشنایی آن توجه کنید.

 درجه IP مود نیاز

  • کاربرد بیشتر پروژکتورها برای تامین روشنایی محیط بیرون است از این رو بسیار اهمیت دارد که این محصولات در برابر باران و گرد و غبار و رطوبت، مقاومت داشته باشند.برای شناختن پروژکتورهایی با این کیفیت از درجه IP استفاده کنید. پروژکتورهای دارای IP65، در برابر گرد و غبار و بارش آب، مقاومت دارند. پروژکتورهای دارای IP66 در برابر گرد و غبار و بارش شدید آب مقاومت دارند. پروژکتورها دارای درجه IP متفاوتی هستند از این رو هنگام خرید پروژکتور ال ای دی، به عدد IP در ستون مشخصات محصولات توجه کنید و با توجه به محیطی که میخواهید پروژکتور در آن نصب شود، آن را انتخاب کنید. برای این منظور از فروشنده کمک بخواهید.

نوع پروژکتور ال ای دی

  • همان گونه که در قسمت بالا اشاره شد، پروژکتور های ال ای دی در انواع smd و cob تولید می شوند. پروژکتورهای COB، به دلیل این که لامپ ال ای دی COB کوچکی دارند، نور را کمتر پخش می کنند. از این محصول در مواردی که از لنز برای پرتاب نور بیشتر استفاده شود، استفاده می کنند. اگر نیازی به پرتاب نور زیاد و در مسافت دور ندارید، بهتر است از پروژکتورهای SMD استفاده کنید. این پروزکتورها از نظر قیمت در رنج پایین تری نسبت به COB ها قرار دارند.

رنگ مورد نیاز

  • پروژکتورهای ال ای دی در رنگ های آفتابی و مهتابی تولید و عرضه می شوند. پروژکتورهای رنگی نیز وجود دارند که، با سه رنگ آبی و قرمز و سبز در بازار وجود دارند. رنگ پروژکتورها را با واحد کلوین تعیین می کنند. این عددها را در جدول مشخصات محصول مطالعه کنید.

گارانتی معتبر

  • مهم ترین ویژگی این پروژکتورها طول عمر بالای آن ها می باشد. بنابراین بسیار اهمیت دارد که این محصول اصل باشد تا در زمان کوتاهی هزینه مصرف شده برای خرید را با صرفه جویی در مصرف انرژی و طول عمرش جبران کند. پس اگر از محصول اصل استفاده نشود و پروژکتور بعد از مدتی سوخته و غیر قابل استفاده شود علاوه بر این که هیچ نفعی برای خریدار نداشته بلکه باعث ضرر وزیان وی نیز می شود. از این رو در هنگام خرید ضمانت و گارانتی معتبر را از فروشنده بخواهید.

توجه به روشنایی استاندارد

بسته به محیطی که قرار است پروژکتور در ان نصب شود روشنایی استانداردی تعریف شده است. هر مکان دارای یک استاندارد مشخص روشنایی می باشد. مثلا روشنایی استاندارد یک زمین تنیس با روشنایی استاندارد یک سوله متفاوت است. پس در هنگام خرید روشنایی استاندارد پروژکتورها را در جدول مشخصات آنها ملاحظه کنید.

edenillumination